Çarşamba, Eylül 23, 2020
No menu items!
Ana Sayfa Genel FİRARİ KATİL ZANLILARI ...

FİRARİ KATİL ZANLILARI BABA VE OĞLU YAKALANDI

İlçemize bağlı Nebioğlu beldesinde, 17 Temmuz’da öldürülen inşaat işçisi Salim Çatma ve Soner Çatma’nın firari katilleri yakalandı.

Alınan bilgiye göre Salim ve Soner Çatma’yı katledip toprağa gömen ve olayın ardından kayıplara karışan cinayet zanlıları TTK işçisi Serkan A. ve babası İsmail A. ile baba oğulun kaçmalarına yardım eden Erkan Ö, yakayı jandarma tarafından Alaplı’da yakalandı.

Fiziki takiple izlenen zanlıların bir kişiyi daha öldürmek için plan yaptıkları belirtiliyor.

Zonguldak Valiliği de yakalanan zanlılarla ilgili bir açıklama yapıldı.

Açıklama aynen şöyle;

“17.07.2020 tarihinden itibaren çalışmak amacıyla Zonguldak Çaycuma Nebioğlu Beldesi Yeşilyurt Mahallesine giden ve kendisinden haber alınamayan S.Ç. ve S.Ç isimli iki şahsın, yapılan araştırmalar sonucu S.A. tarafından ateşli silahla öldürüldüğü, akabinde S.A., İ.A. ve F.Ç. isimli şahıslar tarafından cesetlerin traktör ile ormanlık alana götürülerek gömüldüğü bilgilerine ulaşılmıştır.

Cesetlerin gömüldüğü değerlendirilen ormanlık bölgede Zonguldak İl J.K.lığına bağlı iz takip ve kadavra köpek unsurlarıyla birlikte yapılan arama neticesinde, şahısların cesetlerine gömülü vaziyette ulaşılmıştır.

Akabinde yapılan detaylı araştırmalar ve incelemeler sonucunda, olayın faillerinin S.A. ve İ.A oldukları tespit edilmiş yapılan çalışma ve aramalarda olayda kullanıldığı değerlendirilen 1 adet 9 mm tabanca ve tabancaya ait 36 adet fişek, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ve av tüfeklerine 10 m mesafede toprağa gömülü vaziyette ve 1.410 adet Extacy hap, 40 g Metamfetamin ve yine olayla ilgili 157 kök kenevir bitkisi, 1050 gram Bonzai uyuşturucu maddesi ise diğer aramalarda ele geçirilmiştir.

Olayın firari faillerine yardım ettikleri tespit edilen (7) şahıs 22 Temmuz 2020 tarihinde gözaltına alınmış, çıkarıldıkları mahkemece şahıslardan (3)’ü tutuklanmış ve (4)’ü adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. Olayın devamında firari şahısların yakalanması için yapılan çalışmalar sonucu 01.09.2020 günü olayın faili firari S.A., İ.A. isimli (2) şahıs ve yine şahıslara yardım eden E.Ö. isimli şahıs yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheliler 04.09.2020 günü Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

POPÜLER

6 AY SONRA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk yüz yüze eğitim dersleri pandemi kurallarına uyularak tüm yurtta olduğu gibi Çaycuma’da da başladı.Okullarda yüz yüze eğitim,...

MAZBATAYI ALDI, ZİYARETLERE BAŞLADI

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanlığına seçilen Birol Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret etti.AK Parti Çaycuma...

AK Parti’de görev dağılımı yapıldı

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanlığına seçilen ve geçtiğimiz hafta mazbatasını alan Birol Yiğit ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda görev bölümü...

PİST UZATMA TAMAM, SIRADA GENİŞLETME VAR

Zonguldak Havalimanı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya havalimanının pist uzatma çalışmalarının tamamlandığını söyleyerek, 1 Ekimde de genişletme çalışmalarının başlayacağını ifade etti.Kahya;...

Recent Comments