Home / DEMOKRAT GÜNDEM / İÇME SUYU ŞEBEKESİNDEN YARARLANAMAYACAK

İÇME SUYU ŞEBEKESİNDEN YARARLANAMAYACAK

Yıl sonuna kadar ön ödemeli su sayacına geçmeyen aboneler belediye içme suyu şebekesinden yararlanamayacak.
İlçemize bağlı Perşembe beldesinde, Belediye Meclisinin 08.10.2020 tarihinde yaptığı Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında, Perşembe Belediyesi ile belediyeye bağlı mücavir alanlarda belediye içme suyu şebekesinden su alan abonelerin ön ödemeli (akıllı-kartlı) su sayaç sistemine geçilmesine oy birliği ile karar verildi.
Buna göre; ilk kez içme suyu alacak tüm abonelerin, sayacı arızalı ve değişmesi gereken abonelerin, kendi isteği ile ön ödemeli sayaca geçmek isteyen eski abonelerin, 10 (on) yıllık kullanım ömrünü tamamlamış mekanik su sayacı kullanan abonelerin 31.12.2020 tarihine kadar ön ödemeli kartlı su sayacına geçmeleri zorunlu tutulacak. Bu şartlara uymayan ve belirtilen tarihe kadar ön ödemeli (akıllı- kartlı) su sayacına geçmeyen aboneler belediye içme suyu şebekesinden yararlandırılmayacak. Ön ödemeli su sayacı temini “Manas Ön Ödemeli Su Sayacı” satan bayilerden temin edilebilecek. Ön ödemeli sayaç takma işlemi Perşembe Belediyesi tarafından ücretsiz olarak yapılacak.
Perşembe Belediyesi , konuyla ilgili olarak ön ödemeli (akıllı-kartlı) su sayacına geçilmesi işlemlerini ve şartlarını anlatan broşürler hazırlattı. Broşürlerin pek yakında dağıtımı gerçekleştirilerek aboneler bilgilendirecek. (Haber Merkezi)

About Barış Dinç

Check Also

“Çaycuma göz kamaştırıyor”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı Avukat Ali Osman Odabaş ile birlikte ziyaret eden TBMM’nin son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir