Cuma, Temmuz 10, 2020
No menu items!
Ana Sayfa Genel “O İstanbul'u savundu, biz de onu savunacağız!”

“O İstanbul’u savundu, biz de onu savunacağız!”

CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk, Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın onanması hakkında, “O, İstanbul’u savundu, biz de onu savunacağız!” açıklamasında bulundu.

İstinaf mahkemesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yıllar önce yaptığı paylaşımlar nedeniyle verilen 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasını usul ve yasaya uygun buldu. Kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçtan 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilmişti.  

Konu hakkında açıklama yapan CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk;

“25 yıldır İstanbul’u yöneten AKP kadroları, son seçimde İstanbul’u kaybetmenin acısı ile ne yapacaklarını şaşırmıştı. Önce hiç birşey olmasa da birşeyler oldu diyerek şaşkınlıklarını ortaya koydular. Sonra aynı zarfın içinde bulunan dört pusuladan birini iptal ederek İstanbul’da seçimin yenilenmesine karar verdiler.

Yenilenen seçimde 800 binin üzerinde fark yiyince ne yapacaklarını şaşıran AKP iktidarı, CHP İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na 6-7 yıl önce attığı ve bir kısmı kendisine ait olmayan twitler nedeniyle dava açtı.

İktidarın güdümündeki yargı, hukuki dayanaktan yoksun ve siyasi bir karar ile yenilenen İstanbul seçimlerinin yıldönümü olan 23 Haziranda intikam alırcasına İstanbul İl Başkanımız Kaftancıoğlu’na 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verdi.

İktidarın Büyükşehir Belediyelerini kaybederek artık sandıkta başarı elde edemediği ortadadır, sandıktan çekindiği için, bu uygulamalarla muhalif kesimler üzerinde sindirme politikası uyguladığı da ortadadır.

Bu haksız kararı yargıtaya taşıyoruz. Siyasi kararlar doğrultusunda ceza verilen Partimizin il başkanına ve tüm partililerimize sahip çıkacağız.

O, İstanbul’u savundu, biz de onu savunacağız!” dedi. (Barış Dinç)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

POPÜLER

Vali, Filyos Limanı ve Filyos Endüstri Bölgesini inceledi

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz beraberinde Vali Yardımcısı V., Çaycuma Kaymakamı, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, İl...

“Kıdeme uzanan eller kırılsın”

TÜRK-İŞ'in “Kıdem Tazminatıma Dokunma” sloganıyla kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelere karşı başlattığı çalışmalar sürüyor.Bu kapsamda Zonguldak'ın en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi...

GÜVENLİK VE ASAYİŞİ GÖRÜŞTÜLER

5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 25. Maddesi doğrultusunda “Kaymakamlar toplantısı” ile “Güvenlik ve Asayiş toplantısı” Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapıldı.Toplantılarda Covid-19...

MUHASEBECİ HAYATİ YURTBAY VEFAT ETTİ

İlçemizde uzun yıllar mali müşavirlik yapan Hayati Yurtbay (68) tedavi gördüğü Çaycuma Devlet Hastanesinde dün sabaha karşı hayatını kaybetti.CHP Çaycuma Belediye Meclis...

Recent Comments