Salı, Eylül 22, 2020
No menu items!
Ana Sayfa Genel Çaycuma'nın eğitim sorunları görüşüldü

Çaycuma’nın eğitim sorunları görüşüldü

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’u makamında ağırlayarak, ilçedeki eğitim sorunları hakkında bilgi verdi, “Çözümler için katkı vermeye hazırız” dedi.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’u makamında ağırlayarak, ilçede, eğitimin niteliğinin artırılması, altyapı eksiklerinin giderilmesi konusunda fikir alışverişinde bulundu. Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş’ın da hazır bulunduğu ziyarette sorunların çözümü içim işbirliği ve koordinasyonun önemi üzerinde tam bir mutabakat sağlandı.
Belediye Başkanı Kantarcı, mimari tasarımı, belediye tarafından düzenlenen ulusal bir yarışma ile belirlenen Çaycuma Bilim Merkezi Projesi ile ilgili bilgiler verdiği Tosun’dan Bilim Merkezi’nin Zonguldak’ın da merkezi sayılması ve bir devlet projesi haline dönüşerek desteklenmesi için destek istedi.
ÇOCUKLARIN BEDENSEL GELİŞİMİ İÇİN BİRÇOK ALTYAPI YATIRIMI YAPILDI
Çaycumalı çocukların bedensel ve sportif gelişimi için her türlü altyapı yatırımını gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Kantarcı, bu amaçla içinde yüzme havuzu da bulunan spor merkezinin kaba inşaatının tamamlandığını, ince işleri için yakında ihaleye çıkılacağını söyledi. Spor merkezinin etrafında “Ada Spor Merkezi” adıyla yaptıkları futbol sahası, kapalı açık, tenis alanlarının bittiğini, bocce ve okçuluk pistlerininse bitme aşamasında olduğunu dile getiren Kantarcı, ortaya çıkarılan kompleksle Çaycuma’nın her alanda spor yapabilen bir kent haline geldiğini ifade etti.
KÖY OKULLARINA ÇOCUK PARKLARI KURMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Geçtiğimiz dönemde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladıkları protokol çerçevesinde, fiziki koşulları uygun olan köy okullarına çocuk parkları kazandırdıklarını da söyleyen Kantarcı, bu uygulamanın yeni dönemde de devam edeceğini bildirdi. Kent merkezindeki Barbaros Kutlutaş Okulunun hemen önündeki alanın, Özel İdare tarafından, altının otopark, üstünün okul bahçesi olarak projelendirildiğini de bildiren Kantarcı, bunun en kısa zamanda hayata geçmesinin o bölgedeki otopark sorununun çözümü açısından da önemli olduğunu söyleyerek, Tosun’dan bu konuda da yardımcı olmasını rica etti.
NİHAT KANTARCI LİSESİNE SPOR SALONU, PEHLİVANLAR’A İLKOKUL ACİLEN YAPILMALI
Belediye olarak okul yapımı konusunda da inisiyatif aldıklarını söyleyen Başkan Kantarcı, Pehlivanlar Mahallesi’nde yakıcı bir ihtiyaç halinde olan ilkokul için ülkenin önde gelen bir mimarlık ofisine proje yaptırdıklarını, Belediye olarak bu okulun kaba inşaatını yapmaya hazır olduklarını da dile getirdi. Kantarcı’nın sözünü ettiği bir diğer husus da, Nihat Kantarcı Lisesinin spor salonu ihtiyacı oldu. Bu salonun ilk yatırım programına mutlaka alınması gerektiğini ifade eden Başkan Kantarcı, son derece samimi geçen görüşmenin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’a, günü anısına, Ambrosia mozaiğinden oluşan bir plaket armağan etti. (Ş.Dinç)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

POPÜLER

6 AY SONRA İLK DERS ZİLİ ÇALDI

2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk yüz yüze eğitim dersleri pandemi kurallarına uyularak tüm yurtta olduğu gibi Çaycuma’da da başladı.Okullarda yüz yüze eğitim,...

MAZBATAYI ALDI, ZİYARETLERE BAŞLADI

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanlığına seçilen Birol Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret etti.AK Parti Çaycuma...

AK Parti’de görev dağılımı yapıldı

AK Parti Çaycuma İlçe Başkanlığına seçilen ve geçtiğimiz hafta mazbatasını alan Birol Yiğit ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda görev bölümü...

PİST UZATMA TAMAM, SIRADA GENİŞLETME VAR

Zonguldak Havalimanı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Kahya havalimanının pist uzatma çalışmalarının tamamlandığını söyleyerek, 1 Ekimde de genişletme çalışmalarının başlayacağını ifade etti.Kahya;...

Recent Comments